Erdoğan'ın Davetini Memnuniyetle Kabul Etti! Putin, Türkiye'ye Geliyor!

    Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye davetini memnuniyetle kabul ettiğini (Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov) açıkladı.

Erdoğan'ın Davetini Memnuniyetle Kabul Etti! Putin, Türkiye'ye Geliyor!
Erdoğan'ın Davetini Memnuniyetle Kabul Etti! Putin, Türkiye'ye Geliyor!

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı sözlü açıklamada: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’i Türkiye’ye davet ettiği ve ABD’nin, Rusya’nın güvenlik garantilerine yönelik verdiği yazılı yanıtı değerlendirmeye aldı.

Peskov, söz konusu temas ve etkinliklere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’de ev sahipliği yapabileceğini söylediğini aktararak "Putin, Erdoğan’ın bu davetini memnuiyetle kabul etti. Kovid-19 salgını ve takvimler izin verir vermez bu davetin yerine getirileceği konusunda anlaştılar." Dedi.

ABD’DEN YAZILI YANIT GELDİ!

ABD’nin Rusya’ya dün gece ilettiği güvenlik garantilerine dair yazılı yanıtına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Peskov, Putin’in söz konusu yanıtı şahsen okuduğunu söyledi.

ACELE İLE SONUÇ ÇIKARMAMSLIYIZ!

ABD ve NATO’nun, Rusya’nın temel endişelerini reddettiğine işaret eden Peskov, "Bu nedenle iyimserlik için fazla neden bulunmuyor. ABD ve NATO’nun yazılı yanıtlarını incelemek için zaman gerekiyor." açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,, Moskova’nın, ABD ve NATO'nun yanıtlarına kamuoyuna açık bir şekilde vereceği cevaba ilişkin karar alınmadığını söyledi.​​​​​​​